Dışişleri: Faili henüz bilinmeyen alçakça saldırıyı lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’da üç Türk vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıyı lanetleyerek Afgan makamlarından terör eylemini gerçekleştiren failleri yakalayarak adalete teslim etmelerini istedi. Dışişleri,...

Dışişleri: Faili henüz bilinmeyen alçakça saldırıyı lanetliyoruz
02 Haziran 2014 Pazartesi 15:28

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’da üç Türk vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıyı lanetleyerek Afgan makamlarından terör eylemini gerçekleştiren failleri yakalayarak adalete teslim etmelerini istedi.

Dışişleri, Afganistan’da meydana gelen ve üç Türk vatandaşın hayatına mâl olan terör saldırısı üzerine bir mesaj yayımladı. Dışişleri, olayda hayatını kaybedenlerin isimlerini de zikrederek ‘‘Afganistan'da faaliyet gösteren EMTA inşaat şirketimiz çalışanlarını Kabil'e yaklaşık 150 km mesafede, Celalabad vilayetindeki şantiyeye taşıyan servis taşıtına yönelik olarak bu sabah (2 Haziran) uzaktan kumandalı bombayla gerçekleştirilen bir saldırıda bulunulduğu ve bunun sonucunda EMTA çalışanlarından Proje Müdürü Fuat Taş, Ümit Ünal ve Halil Gül isimli vatandaşlarımızın hayatlarını kaybettikleri, Ahmet Şahinoğlu adlı vatandaşımızın da yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşımıza acil şifa diliyoruz.’’ ifadelerine kullandı.

‘FAİLLERİN YAKALANARAK ADALETE TESLİM EDİLMELERİNİ BEKLİYORUZ’

Afgan makamlarından faillerin biran önce bulunarak adalete teslim edilmesi çağrısında bulunan Dışişleri, ‘‘Faili henüz bilinmeyen bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Afganistan makamlarının ivedilikle bu terör eyleminin faillerini yakalayarak adalete teslim etmelerini bekliyoruz. Diğer yandan, dost ve kardeş Afganistan'a her alanda yardımcı olmak hususundaki irademiz muhafaza edilmektedir.’’ değerlendirmesinde bulundu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×