Çavuşoğlu Aliyev ile görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİT PA) 23. yaz oturumuna katılmak için Bakü'de bulunan Çavuşoğlu,...

Çavuşoğlu Aliyev ile görüştü
27 Haziran 2014 Cuma 19:13

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİT PA) 23. yaz oturumuna katılmak için Bakü'de bulunan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Aliyev ile iki ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve bölgesel konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çavuşoğlu Bakü temasları çerçevesinde Ayrıca Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile de bir araya geldi. Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen görüşmede, iki ülke ilişkileri ele alındı. Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanlığını başarıyla yürüttüğünü ifade etti .

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun'un da hazır bulunduğu görüşmelerden sonra Çavuşoğlu Meclis Başkanı Oktay Esedov ile de bir araya geldi. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×