Boston Bombacısına İdam

ABD'nin Boston kentinde, geçtiğimiz yıl Nisan ayında düzenlenen ve 23 bin kişinin katıldığı maratona bombalı saldırı olayından yargılanmakta olan Çeçen asıllı Dzokhar Tsarnaev hakkında ölüm cezası isteneceği açıklandı.

Boston Bombacısına İdam
31 Ocak 2014 Cuma 10:20

ABD Adalet Bakanı Eric Holder, geçen yıl Boston Maratonu sırasındaki bombalı saldırıdan yargılanan Çeçen asıllı Dzokhar Tsarnaev için idam istenmesi yönünde savcılara yetki verdiğini açıkladı. Çarşamba günü mahkemeye çıkartılması beklenen Dzokhar Tsarnaev, aralarında terörizm ve kitle imha silahı kullanmanın da yer aldığı 30 ayrı suçu işlediği iddialarını kabul etmemiş, salon dışında toplanan bir grup ise suçsuz olduğuna inandıkları Tsarnaev'in serbest bırakılması için gösteri yapmıştı. 
Boston'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 260'tan fazla kişinin yaralanmasına yol açmıştı. Saldırının ardından düzenlenen operasyonlarda, şüpheli Tamerlan Tsarnaev öldürülmüş, kardeşiDzokhar Tsarnaev ise ağır yaralı olarak yakalanmıştı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×