BM'den Filistin'e 571 milyon dolarlık yardım çağrısı

Birleşmiş Milletler İşgal Altındaki Filistin Toprakları İnsani Yardım Koordinatörlüğü, Batı Şeria ve Gazze'nin bu yılki acil ihtiyaçlarının karşılanması için 571 milyon dolar yardım çağrısında bulundu.

BM'den Filistin'e 571 milyon dolarlık yardım çağrısı
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:11

Birleşmiş Milletlerin İşgal Altındaki Filistin Toprakları İnsani Yardım Koordinatörlüğü, Batı Şeria ve Gazze'nin bu yılki acil insani ihtiyaçlarının karşılanması için 571 milyon dolar yardım çağrısı yaptı.

BM'nin İşgal Altındaki Filistin Toprakları İnsani Yardım Koordinatörü Robert Piper, Batı Şeria'da yer alan Ramallah kentinde düzenlediği basın toplantısındaFilistin topraklarının işgal edildiği 1967 yılından bu yana birçok Filistinlinin zorluklara karşı savunmasız bırakıldığını ifade etti.

571 milyon dolar yardım çağrısı

Piper, gergin ve zorlu geçen bu süreçte Filistinli ailelerin tahammül gücünün tükendiğini vurgulayarak, Batı Şeria ve Gazze'nin bu yılki acil ihtiyaçlarının karşılanması için 571 milyon dolar yardım çağrısında bulundu.

Çağrı kapsamında 1,6 milyon Filistinliye yardım eli uzatılmasının hedeflendiğini aktaran Piper, siyasi çözüm yoluyla Filistin meselesinin köklü sorunlarının nihayete erdirilmesini ve Filitin halkının haklarının korunmasını talep etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×