Biden, Eroğlu ile KKTC sembolü olmayan bir yerde görüşecek

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile herhangi bir KKTC sembolünün olmadığı bir yerde görüşeceği iddia edildi. Kıbrıslı liderlerle ayrı ayrı görüşecek olan Biden'in Eroğlu ile herhangi bir KKTC sembolünün...

Biden, Eroğlu ile KKTC sembolü olmayan bir yerde görüşecek
21 Mayıs 2014 Çarşamba 16:18

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile herhangi bir KKTC sembolünün olmadığı bir yerde görüşeceği iddia edildi.

Kıbrıslı liderlerle ayrı ayrı görüşecek olan Biden'in Eroğlu ile herhangi bir KKTC sembolünün olmadığı ek binada görüşeceği öne sürüldü.

Rum Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Amerikan Hükümeti’nin görüşme ile ilgili bazı güvenceler verdiği ifade edildi. İddiaya göre ABD Başkan Yardımcısı Biden’in, Eroğlu ile Kıbrıs Türk liderin alışılageldik binasında değil, herhangi bir sembol olmaksızın ek binada görüşeceği ifade edildi.

Rum Başkanlığı ayrıca, Biden’in KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile olan görüşmesinin ABD’nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyesi olarak Kıbrıs sorununun çözüm çabalarında oynamak istediği role dayandığını belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×