Bağdat Büyükelçisi'nden Irak Ulusal İttifakı lideri Caferi'ye bayram ziyareti

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, bugün Irak Ulusal İttifakı (IUİ) lideri İbrahim Caferi'ye bayram ziyaretinde bulundu. Büyükelçi Kaymakcı, Caferi'nin Ramazan Bayramı'nı kutladı ve Türkiye'nin Irak ve halkı için en iyi temennilerini...

Bağdat Büyükelçisi'nden Irak Ulusal İttifakı lideri Caferi'ye bayram ziyareti
29 Temmuz 2014 Salı 21:38

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, bugün Irak Ulusal İttifakı (IUİ) lideri İbrahim Caferi'ye bayram ziyaretinde bulundu. Büyükelçi Kaymakcı, Caferi'nin Ramazan Bayramı'nı kutladı ve Türkiye'nin Irak ve halkı için en iyi temennilerini iletti.

Özellikle Irak, Suriye, Filistin ve Ortadoğu'nun bu bayramı buruk yaşadığını belirten Kaymakcı, Irak ve bölge için barış, istikrar ve gelişme temennisinde bulundu.

Türk Hükümeti'nin İsrail saldırılarına karşı Gazze'ye yönelik kararlı ve ilkeli tutumunu takdir ettiğini vurgulayan Caferi ise Irak'ın yeni bir yönetimle yeni bir döneme gireceğini ve Irak - Türkiye ilişkilerin her alanda en kısa zamanda yeniden gelişmesinin iki ülkenin yüksek menfaatleri için önemli olduğunu vurguladı.

IUİ bünyesinde 8 siyasi oluşum bulunuyor. Bu siyasi oluşumların Irak meclisinde toplam 182 sandalyesi mevcut. IUİ lideri İbrahim Caferi aynı zamanda IUİ içinde yer alan Irak Reform Hareketi adlı siyasi oluşumun da lideri.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×