Baba, eşi ve kızını kurtarmak için yeniden alevlerin arasına dalmış

Fransa'nın Almanya sınırında yer alan Mulhouse şehrinde meydana gelen yangında aynı aileden 3 Türk'ün hayatını kaybetmesinin yankıları sürüyor. Aslen Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesi Üçkaraağaç köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen...

Baba, eşi ve kızını kurtarmak için yeniden alevlerin arasına dalmış
17 Temmuz 2014 Perşembe 12:43

Fransa'nın Almanya sınırında yer alan Mulhouse şehrinde meydana gelen yangında aynı aileden 3 Türk'ün hayatını kaybetmesinin yankıları sürüyor.

Aslen Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesi Üçkaraağaç köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen Hasan Arslan ile eşi Nimet ve 13 yaşındaki kızı İkranur Arslan'ın hayatını kaybettiği yangının çıkış sebebi araştırılıyor. İlk bulgulara göre yangının 4 katlı binanın birinci katında Arslan'ın Afrika kökenli kiracısının yaşadığı dairede başlayıp hızla merdiven boşluğundan yayılarak Arslan ailesinin bulunduğu 3. kata çıktığı kaydedildi. Yangını ilk olarak İkranur Arslan'ın fark edip babasına haber verdiği, daha sonra ise Hasan Arslan'ın 5 yaşındaki kızı ile 8 ve 11 yaşlarındaki iki oğlunu çatı katına çıkardığı öğrenildi. Eşi ve diğer kızını kurtarmak için yeniden içeri giren baba Arslan'ın ise tekrar dışarı çıkmayı başaramadığı aktarıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken polisin, yangın çıktığı sırada evde olmayan Arslan'ın kiracısına ulaşmaya çalıştığı belirtildi.

Ayrıca yangından sonra Strasbourg'da bulunan (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da Mulhouse'a geçerek olayla ilgili bilgi aldı. Yaralı kurtulan 3 çocuğu hastanede ziyaret eden Çavuşoğlu'nun olayın en ince ayrıntısına kadar soruşturulması için destek sözü verdiği belirtildi.

Yangında hayatını kaybeden Hasan, Nimet ve İkranur Arslan'ın cenazelerinin memleketleri Yozgat Akdağmadeni'nin Üçkaraağaç köyünde defnedileceği öğrenildi. CİHAN

Baba, eşi ve kızını kurtarmak için yeniden alevlerin arasına dalmış


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×