Astana’da 23 Nisan çocukları buluşturdu

Türkiye’nin Kazakistan Büyükelçiliği'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 1 Mayıs Kazakistan Halkı Birliği Günü kutlaması yapıldı.

Astana’da 23 Nisan çocukları buluşturdu
26 Nisan 2014 Cumartesi 14:53

Türkiye’nin Kazakistan Büyükelçiliği'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 1 Mayıs Kazakistan Halkı Birliği Günü kutlaması yapıldı. Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği Müsteşarı Mustafa Kara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl 1 Mayıs Kazakistan Halkı Birliği Günü ile birlikte kutlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Törene katılan Astana Ahıskalılar Derneği Başkanı Asker Priyev, Kazakistan’da yaşayan farklı milletlerin böyle bir etkinlikte biraya gelmesinin, yeni nesiller açısından sevindirici olduğunu söyledi.
Kazakistan’da yaşayan farklı milletleri temsilen katılan dans toplulukları ve Astana Nurorda Uluslararası Okulu öğrencileri, hazırladıkları kutlama programıyla izleyicileri büyüledi.

Astana’da bulunan Yetimlerevi çocuklarının şeref konuğu olduğu etkinliklere Astana’da bulunan Kazak, Kırgız, Özbek, Ahıska, Uygur, Çeçen, İnguş derneği temsilcileri ve Türk vatandaşaları katıldı.
Etkinlik sonrasında törene katılanlara Türk mutfağının lezzetleri ikram edildi.
CİHAN

Astana’da 23 Nisan çocukları buluşturdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×