Almanya'da 'Tehlikeli bölge' uygulamasının kaldırılması için imza kampanyası

Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşanan çatışmalar sonrası başlatılan 'tehlikeli bölge' uygulamasının hukuken de kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı.

Almanya'da 'Tehlikeli bölge' uygulamasının kaldırılması için imza kampanyası
21 Ocak 2014 Salı 21:28

Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşanan çatışmalar sonrası başlatılan 'tehlikeli bölge' uygulamasının hukuken de kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı. Uygulamanın tamamen kalkması için Hamburg’da yeni bir insiyatif de kuruldu.

6 ay içinde 10 bin imzaya ulaşmayı hedefleyen grup, eyalet meclisinin uygulamayı kaldırması için mücadele verecek. İnsiyatifin sözcülüğünü yapan Korsan Parti Hamburg Başkanı Sebastian Seeger, şu ana kadar bin imza topladıklarını söyledi. Meclis çoğunluğunun uygulamaya karşı olduğuna inanan insiyatif, kampanyaya destek olması için dükkan sahipleri, göstericiler ve internet aracılığı ile propaganda yapmayı hedefliyor.

2005 yılından beri Hamburg’da yürürlükte olan uygulama kapsamında polis güvenlik riski olan bölgeleri 'tehlikeli bölge' ilan edebiliyor ve bu bölgelerde şüpheli gördüğü herkesin üzerini arayabiliyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×