Almanya’da maden sularında plastik parçaları çıktı

Almanya’da ucuz maden suları ve biralarda sağlığa zararlı olan mirkoplastik lifler bulunduğu ortaya çıktı.NDR televizyon kanalında yayınlanan “Markt” programında gündeme getirilen iddialara göre, söz konusu maden suları ülkenin önde...

Almanya’da maden sularında plastik parçaları çıktı
04 Haziran 2014 Çarşamba 13:53

Almanya’da ucuz maden suları ve biralarda sağlığa zararlı olan mirkoplastik lifler bulunduğu ortaya çıktı.

NDR televizyon kanalında yayınlanan “Markt” programında gündeme getirilen iddialara göre, söz konusu maden suları ülkenin önde gelen ucuzcu süper marketlerinde satılıyor ve en çok tanınan markalar arasında bulunuyor.

Labaratuvar araştırmasını yapan MarChemConsult firması kimyageri Gerd Liebezeit, programa yaptığı açıklamada “Yoğun miktarda sentetik maddeler tespit ettik.” dedi.

Berlin Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Stephean Pflugmacher Lima, “Bu tür sentetik maddeler insan sağlığı için tehlikelidir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde ölümlere bile yol açmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Alman Federal Çevre Bakanlağı ve Gıda Bakanlığı da konuyla ilgili sorumluluk almaktan kaçındı ve olayla ilgili yorum yapmadı. Uzmanlar ise tüketicileri dikkatli olmaları çağrısında bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×