Almanya havaalanlarında bir saatlik grev, seferleri etkileyecek

Almanya’nın bütün havalimanlarında 29 Ocak tarihinde düzenleneceği açıklanan bir saatlik grev, yolcuların seyahatlerini olumsuz etkileyecek.

Almanya havaalanlarında bir saatlik grev, seferleri etkileyecek
19 Ocak 2014 Pazar 20:23

Almanya’nın bütün havalimanlarında 29 Ocak tarihinde düzenleneceği açıklanan bir saatlik grev, yolcuların seyahatlerini olumsuz etkileyecek. Avrupa Birliği (AB) Uçuş Sendikası Hava Trafiği görevlilerinin maaşlarındaki yetersizliği protesto etmek için düzenleyeceği greve Almanya’nın bütün havalimanları Alman Uçuş Güvenliği Sendikası talimatı ile katılacak. Grev esnasında hiçbir uçak hava sahasını kullanamayacağı için yüzlerce uçak grevden etkilenecek.

Grevler Almanları bıktıracak seviyeye ulaşmış durumda. Geçtiğimiz yıl havalimanları, uçuş şirketleri ve yolcular için adeta korkunç bir yıl olmuştu. Başta Lufthansa gibi dev firma işçileri ve havaalanı saha güvenlik personellerinin, sendikaların çağırdığı her greve cevap vermesi birçok krize yol açmıştı. Genelde az maaş alan bu işçilerin haklarını korumakta kararlı olan çeşitli sendikalar, kısmen istedikleri sonuçlara da ulaştı.

Geçtiğimiz yıl mart ayında Köln Havalimanı’nda başlayan grev sonucu uçuşların üçte ikisi iptal olurken, diğer uçuşların tamamı uzun gecikmelere maruz kalmıştı. Greve giden havalimanı saha güvenlik görevlilerinin iş bırakma eylemi yüzünden kontrollere geçici bir süre polisler yerleştirilmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×