Air Canada Uçağı Tehlike Atlattı

Kanada havayolları Air Canada'nın uçağı, iniş takımları açılmayınca burun ve gövde üzerine inmek zorunda kaldı. Uzun süre kayan uçaktaki 23 yolcu yaralandı.

Air Canada Uçağı Tehlike Atlattı
29 Mart 2015 Pazar 19:59

Kanada havayolları Air Canada'nın Toronto'dan Halifax'a giden uçağı, iniş takımları açılmayınca burun ve beden üstüne inmek mecburiyetinde kaldı.

23 YOLCU YARALANDI

Uluslararası Toronto Pearson Havalimanı'ndan gece havalanan Airbus A320 tipi yolcu uçağı, Halifax'a geldiğinde iniş takımları henüz bilinmeyen sebeple açılmadı. 132 yolcu ve 6 benlik mürettebatın olduğu uçak Uluslararası Halifax Stanfield Havaalanı'na burun ve beden üstüne indi. Karın üstünde uzun zaman kayan uçaktaki 23 yolcu yaralandı. Havaalanına aşırı sayıda itfaiye ve sıhhat takımı gönderildi.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK

Halifax Stanfield Havaalanı yöneticilerinden Peter Spurway, yaralanan yolculardan 18'inin ilk tedavilerinin peşinden taburcu edildiğini, öteki yaralılarda hayati tehlike bulunmadığını açıkladı.

YOLCULAR UZUN SÜRE BEKLEDİ

Bazı yolcular, uçağın en az 30 dakika havaalanı üstünde tur attığını söyledi.

Kazadan sonra acil çıkışlardan çıkarılan ve 1 saati aşkın soğuk havada bekleyen yolcular, bu kadar uzun zaman bekletilmelerini eleştirdi. Bazı yolcular da uçaktan bir sıvı aktığını görünce patlama olacağını sanarak koşarak uzaklaştı.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×