AB’den adil yargılanma ve yolsuzluk vurgusu

Avrupa Birliği Komisyonu sözcülerinden Peter Stano, bugün gözaltına alınan polisler için adil yargılanma vurgusunda bulundu. Stano, bu polislerin daha önce yürüttüğü yolsuzluk soruşturmasının da şeffaf, tarafsız ve etkili bir şekilde...

AB’den adil yargılanma ve yolsuzluk vurgusu
22 Temmuz 2014 Salı 23:33

Avrupa Birliği Komisyonu sözcülerinden Peter Stano, bugün gözaltına alınan polisler için adil yargılanma vurgusunda bulundu. Stano, bu polislerin daha önce yürüttüğü yolsuzluk soruşturmasının da şeffaf, tarafsız ve etkili bir şekilde sürmesini istedi.

AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle’nin sözcüsü Peter Stano, Cihan Haber Ajansı’nın sorusu üzerine, darbe girişimleri, KCK, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yürüten polislerin gözaltına alınması ile ilgili açıklama yaptı. Peter Stano, “Dikkatimizi çeken bu gelişmeleri yakından izliyoruz.” dedi.

Peter Stano, Avrupa standartlarına tam anlamıyla uygun bağımsız ve tarafsız bir adli sürecin garanti altına alınması gerektiğini vurguladı.

Stano, geçtiğimiz yılın Aralık ayındaki olaylarla ortaya çıkan yolsuzluk iddialarının da şeffaf, tarafsız ve etkili bir şekilde soruşturulmasının gereğini bir kez daha hatırlattı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×