ABD yönetiminden telefon kullanıcılarını sevindiren karar

ABD yönetimince bugün kabul edilen tasarı ile akıllı telefonların SIM kilidinin kaldırılması uzun bir sürenin ardından tekrar yasal hale geldi. Tüketiciler bundan böyle kontrat şartlarını yerine getirmeleri halinde telefonlarında istedikleri...

ABD yönetiminden telefon kullanıcılarını sevindiren karar
02 Ağustos 2014 Cumartesi 09:03

ABD yönetimince bugün kabul edilen tasarı ile akıllı telefonların SIM kilidinin kaldırılması uzun bir sürenin ardından tekrar yasal hale geldi. Tüketiciler bundan böyle kontrat şartlarını yerine getirmeleri halinde telefonlarında istedikleri GSM hattını kullanabilecek.

SIM kilidi yasağının kaldırması için başlatılan imza kampanyasının 100 binden fazla kişi tarafından desteklenmesi ABD yönetimini harekete geçirdi. Senato Adalet Komitesi Başkanı Patrick Leahy’nin hazırladığı tasarı ABD Kongresi’nin ardından Başkan Barack Obama tarafından da onaylandı.

Kongre Kütüphanesi, geçtiğimiz yılın ocak ayında tüketicilere yeterli ölçüde SIM kilitsiz cep telefonu satın alma imkanı sunulduğunu belirterek SIM kilidi kırma işleminin sadece operatör onayı ile yapılabileceğine karar vermişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×