ABD Savunma Bakanı Hagel'den NATO tankerleri için Pakistan’a ziyaret

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Pakistan ziyareti çerçevesinde Başbakan Navaz Şerif ile görüştü.

ABD Savunma Bakanı Hagel'den NATO tankerleri için Pakistan’a ziyaret
09 Aralık 2013 Pazartesi 14:08

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Pakistan ziyareti çerçevesinde Başbakan Navaz Şerif ile görüştü. Görüşmede İslamabad’ın Afganistan üzerindeki rolü, NATO tankerlerinin geçiş sorunu ve Pakistan’daki ABD insansız hava aracı (İHA) saldırılarının sebep olduğu gerginliğinin masaya yatırıldığı bildirildi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Hegel, Pakistan ve Afganistan’ın ortak çıkarlarının gözetilmesi ve bölgesel meseleleri gelecekte de konuşmak için görüş alış verişinde bulunduklarını vurguladı.

ABD Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili ise basına verdiği bilgide, Pakistan’ın terörle mücadelede sağladığı desteği göz önünde bulundurduklarını ve Hagel'in savunma ortaklığını geliştirmek için ABD’nin askeri yardım yapmaya devam edeceğini ifade etmek için Pakistan’a geldiği belirtti.

Hegel ayrıca Şerif ile görüşmesinden sonra Pakistan Genelkurmay Başkanı Raheel Şerif ile de bir araya geldi. Hegel, General Şerif ile görüşmesinde Pakistan-ABD ilişkileri ve bölgedeki istikrarın masaya yatırıldığı kaydedildi.

Pakistan genelinde halen ABD İHA saldırılarına yönelik yapılan protestolar ve tepkiler gündemdeki sıcaklığını koruyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×