453 kilometrelik çiçek yaprağı üzerinde yürüyerek rekor kırdılar

Tayland, ilginç bir rekora imza attı. Çiçek yaprakları ile hazırlanan 453 kilometrelik yolda yürüyen binden fazla Budist rahip, dünya rekoru kırdı.Merkezi Tayland’ın başkenti Bangkok'ta bulunan 'Middle Way Meditation Institute' tarafından...

453 kilometrelik çiçek yaprağı üzerinde yürüyerek rekor kırdılar
09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:43

Tayland, ilginç bir rekora imza attı. Çiçek yaprakları ile hazırlanan 453 kilometrelik yolda yürüyen binden fazla Budist rahip, dünya rekoru kırdı.

Merkezi Tayland’ın başkenti Bangkok'ta bulunan 'Middle Way Meditation Institute' tarafından organize edilen rekor denemesi 2 - 28 Ocak 2014 tarihleri arasında yapıldı. Bin 129 Budist rahip, Tayland’ın 7 ayrı bölgesinde yerel halk tarafından çiçek yapraklarından döşenen 453 kilometrelik yolda yürüdü. Bununla Tayland, "Çiçek yaprakları üzerinde yürüyen en uzun yol" ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Günlerce süren rekor denemesinin hesaplanması GPS sistemi üzerinden yapıldı. Sertifikayı ise Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Tescilli Hakemi Şeyda Subaşı Gemici verdi. Sertifika töreni Dhammakaya Budist tapınağında 100 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu alanda bundan önceki dünya rekoru 448.4 kilometre ile yine Middle Way Meditation Institute’ye aitti. Aynı kurum, geçtiğimiz nisan ayında barış için 57 bin mum yakarak başka bir dünya rekoruna imza atmıştı. CİHAN

453 kilometrelik çiçek yaprağı üzerinde yürüyerek rekor kırdılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×