Taziye sahipleri, Kışanak'ı kovmaktan beter ettiler

Bombalı saldırıda 5 üyesini kaybeden aileye taziyeye giden Gültan Kışanak kovulmaktan beter oldu

Taziye sahipleri, Kışanak'ı kovmaktan beter ettiler
14 Ağustos 2016 Pazar 12:34

Diyarbakır'da PKK'nın katlettiği ailenin evine taziye ziyaretinde bulunan DBP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak ve beraberindekiler tepki ile karşılaştı. Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde çevik kuvvet polislerini taşıyan araca PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden aynı aileden 5 kişi için Ergani ilçesinde taziyeler devam ediyor.

Merkez Sur i̇lçesi̇ On Gözlü Köprü mevki̇si̇nde çevi̇k kuvvet poli̇sleri̇ni̇ taşıyan araca, PKK'lı teröri̇stlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren anne Behi̇ye Yıldırım (52), kızları Derya Yıldırım (23) ile Demet Yıldırım Aydın, torunları Oğuz Kaan ve Ceyli̇naz Aydın'ın (3) yakınları, Ergani ilçesindeki taziye evinde taziyeleri kabul ediyor.

Evi ziyaret eden DBP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve beraberindekilere, yakınlarını kaybedenlerin tepki gösterdiği öğrenildi. Terör saldırısında yakınlarını kaybedenler adına açıklama yapan Hasan Bozdoğan, saldırıda çok yakın olan akrabalarını kaybettiklerini belirterek, HDP heyeti̇nin telefon açarak tazi̇yeye gelmek i̇stedi̇ğini illettiğini, ancak kendilerinin bunu kabul etmediğini söyledi.

TAZİYE EVİ BOŞALDI

"Bugün Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak ve beraberindekiler 15 araçla taziye yerine geldiler. Biz onlara ilgi göstermedik. Taziye evini boşalttık. Hiç bir ikramda bulunmadık. Bunlar hangi yüzle buraya geliyorlar? Hem bombayı patlatıyorlar hem de taziyeye geliyorlar. Biz onları istemiyoruz." diyen Bozdoğan, saldırıda canlarını yitirdiklerini belirtti.

Bozdoğan, şöyle devam etti: "Yapacakları siyasete lanet olsun. Bir de taziyeye geliyorlar. Başsağlığı dilemelerine gerek yok, istemiyoruz. Ergani halkı olarak onlara hiçbir zaman meyil vermeyeceğiz. Bizim bir tek bayrağımız var. O da Türkiye bayrağı, tek vatan, tek millet, tek bayraktır. Milletvekilleri ile beraber gidip bombaların önünde beklesinler, 'Biz halkımız için kendimizi havaya uçuracağız' desinler. Biz o zaman inanalım ki onların siyaseti gerçektir."
Masum insanları katlederek, küçük çocukları parçalayarak, bomba tuzakları ile milletin evini ve ocağını yıkarak ellerine hiçbir şey geçemeyeceğini aktaran Bozdoğan, patlamaları, bu can kayıplarını istemediklerini kaydetti.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde polis servis aracına PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, 5'i polis 12 kişi yaralandı.Alınan bilgiye göre, eski Mardin yolu On Gözlü Köprü mevkisinde çevik kuvvete ait servis aracının geçişi esnasında PKK'lı teröristlerce bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi.Saldırıda 4 kişi öldü, 5'i polis memuru 13 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince ildeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan biri kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Video: Diyarbakır'da hain saldırı Olay yerine gelen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan incelemede bulundu.Başsavcı Güre gazetecilere, patlamada yaşamını yitirenlerin arasında çocuk da bulunduğunu söyledi.Saldırının ardından teröristlerin yakalanması için bölgede başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların yoğun bulunduğu On Gözlü Köprü mevkisinde çevik kuvvet polislerini taşıyan araca teröristlerce bombalı yüklü araçla olduğu değerlendirilen saldırı yapıldığı belirtilerek, olayda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 5'i polis 12 kişinin de yaralandığı kaydedildi.Turistler ile ailelerin uğrak yeriSaldırının yapıldığı yerin çevresinde bulunan tarihi ve kültür yapıları, mesire alanları ile dinlenme tesisleri yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra ailelerin sık ziyaret ettiği kentin gözde mekanları arasında yer alıyor.Patlamada bu mekanları gezmeye gelenlerden 5'inin hayatını kaybetmesi, 7'sinin yaralanması PKK terör örgütünün saldırılarında sivilleri de hedef seçtiğini yeniden gözler önüne serdi.Galeri: Diyarbakır'da alçak saldırı Mardin'de hain saldırı

"VATANI VE BAYRAĞI SEVMEYENLERİ İSTEMİYORUZ"

"Ömür boyu Allah onlara bir acı yaşatsın. Acının ve ölümün ne olduğunu anlasınlar. Şehitlerimizin ruhu için biz ne gerekiyorsa yapacağız. Ergani halkı olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Birinci hedefimiz buradaki belediyeyi onlardan almak. Belediyeyi emin ellere teslim etmek." diyen Bozdoğan, onlardan hiçbirini istemediklerini anlattı. Bozdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bugün buraya geldiler ve cevaplarını aldılar. Bunlarda yüz yok mu? Canlarımızı elimizden aldınız, bir de utanmadan taziyeye geliyorlar. Bunlarda insanlık namına bir şey kalmamış. Bunlar insan olamaz. Kahrolsun PKK. Kadınların taziye yerine de gitmek istediler. Onlara müdahale ettiler. 'İstemiyoruz sizi, canımız yanıyor' dediler. Ben de onlara tepki gösterdim. Burada Türk bayrağı, şehitlerin bayrağı asılı. 'Sizde, namus diye bir şey olmuş olsaydı, bu Türk bayrağını gördüğünüzde buraya gelmediniz' dedim. Türk bayrağını ve vatanını sevmeyenleri taziyemizde görmek istemiyoruz."

Sur ilçesinde 10 Ağustos'ta polis servis aracına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamada aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmiş, 5'i polis 12 kişi yaralanmıştı.
Saldırıda hayatını kaybeden 5 kişiden anne Behiye Yıldırım ve kızı Derya Yıldırım'ın cenazesi Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Ortayazı köyünde toprağa verilmiş, Demet Yıldırım Aydın ile çocukları Oğuz Kaan ve Ceylinaz Aydın ise Kocaeli'nde defnedilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×