Sur'un bir kısmında sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor

Sur ilçesinde geçen yıl ekim ayında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırılıyor

Sur'un bir kısmında sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
26 Ağustos 2016 Cuma 23:19

Terör örgütü PKK'nın çukur ve barikatlar kazarak eylem yaptığı Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı aylar sonra kaldırılıyor. Sur ilçesindeki çukur barikat operasyonları yaklaşık dört ay sürmüştü. Operasyonda çok sayıda güvenlik görevlisi şehit olmuştu. Operasyon terör örgütünün yengilsiyle sonuçlanmıştı. 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütünün yol açtığı hasarların giderilmesi ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için 11 Aralık 2015'te sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

KARAR YARINDAN İTİBAREN GEÇERLİ

Valilikten yapılan açıklamada bazı bölgelerde yasağın kaldırılacağı bildirildi. Açıklamada, ''Uygulanan sokağa çıkma yasağının yapılan operasyonun sona ermesi, alanın terör örgütü mensuplarından temizlenmesi, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi, kamu düzen ve güvenliğinin tekrar sağlanması nedeni ile Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinin tarihi surlar dışında kalan sokaklarının tamamında ve Dabanoğlu Mahallesi Dabanoğlu Sokak'ın 43A ile 15 numaralı haneler dahil olmak üzere kuzey batısı, Çiçekçi Sokak'ın 1, 3, 5 ve 7 numaraları haneler de dahil olmak üzere batı kısmının tamamında, 27 Ağustos Cumartesi günü saat 07.00 itibariyle kaldırılmıştır.'' ifadelerine yer verildi.

YASAĞIN TAMAMI HENÜZ KALDIRILMADI

Yasağın devam ettiği mahalle ve sokaklarda var olabilecek tuzaklamaların imha edilmesi ve vatandaşların güvenli bir şekilde kullanımına uygun hale getirilmesi için arama, tarama faaliyetleri devam ettiğinden dolayı sokağa çıkma yasağının bir müddet daha devam edeceği ve yasağın kaldırılmasıyla ilgili kararın ayrıca duyurulacağı kaydedilen açıklamada, can ve mal güvenliği için alınan tedbirlere sağduyu ile riayet eden vatandaşlara teşekkür edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×