Lice ve Hani'de sokağa çıkmak serbest

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde, PKK'lı teröristlere yönelik operasyon nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı bazı alanlarda sona erdi.

Lice ve Hani'de sokağa çıkmak serbest
26 Eylül 2016 Pazartesi 09:37

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon dolayısıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı bazı alanlarda kaldırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ve Hani'deki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen örgüt mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede örgüt mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenlendiği hatırlatıldı.

Operasyon düzenlenen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereği 23 Eylül Cuma günü 05.00'ten itibaren bazı alanlarda uygulanan sokağa çıkma yasağının bugün 06.00'dan itibaren kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, vatandaşlara can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan yasağa uydukları için teşekkür edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×