Asker Lice dağlarında PKK'lı toplarken

Lice kırsalında devam eden operasyonda askerin teslim aldığı PKK'lılarla ilgili görüntüler yayınlandı

Asker Lice dağlarında PKK'lı toplarken
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:13

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terör operasyonunda arazide sıkıştırılan PKK'lı 6 terörist, silah ve teçhizatlarıyla yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice'nin dağlık alanında aralarında terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, yerleşim yerlerinde tespit edilen iş birlikçi ve aranan kişileri yakalamak, örgütün finans kaynağı uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek amacıyla Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" başlatıldığı anımsatıldı. 

Operasyonda, Lice'nin Seyrek köyü kırsalında teröristler ile sıcak temas yaşandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yaşanan sıcak temasın sonunda arazide sıkıştırılan 6 bölücü terör örgüt mensubusilah ve teçhizatlarıyla güvenlik güçleri tarafından yakalanmış ve haklarında adli süreç başlatılmıştır. Teröristlerle birlikte bir bixi, 5 kalaşnikof, 7 el bombası, 10 şarjör, 434 fişek, 2 telsiz, örgütsel doküman, hava görüntülerini engellemek amacıyla kullanılanşemsiye, yaşam ve giyim malzemeleri ele geçirilmiştir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×