Türkiye-Suudi Arabistan kültür protokolü

Protokol, kültürel tanıtım ve festivaller, müzik ve sahne sanatları, edebiyat, kütüphaneler, kültürel mirasın korunması ve restorasyonu, çocuk kültürü, plastik sanatlar, kültürel ve sanatsal sergi malzemelerinin değişimi ile birey ve grupların ziyaretlerini kapsıyor

Türkiye-Suudi Arabistan kültür protokolü
30 Eylül 2016 Cuma 13:35

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında Kültürel İşbirliği Uygulama Programı'na ilişkin protokol imzalandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Suudi Arabistan Krallığı Kültür ve Enformasyon Bakanı Adil Zeyd et-Turayfi, bakanlığın toplantı salonunda, Türkiye ve Suudi Arabistan arasında Kültürel İşbirliği Uygulama Programı'na ilişkin protokolü imzalandı. Protokol, iki ülke arasında kültürel tanıtım ve festivaller, müzik ve sahne sanatları, edebiyat, kütüphaneler, kültürel mirasın korunması ve restorasyonu, çocuk kültürü, plastik sanatlar, kültürel ve sanatsal sergi malzemelerinin değişimi ile birey ve grupların ziyaretlerini içeriyor.

Protokole göre, 2017 ve 2018'de kültürel bağları daha da güçlendirmek için birlikte çalışılacak, katılımcılar iki ülkede organize edilen kültür festivallerine, kitap fuarlarına kültürel ve entellektüel etkinliklere katılacak.

Türkiye, Suudi Arabistan'da kültür günleri düzenleyecek ve Suudi Arabistan da Türkiye'de benzer etkinlikler yapacak. İki ülke karşılıklı olarak müzik, folklor ve tiyatro gruplarını değiştirecek. İki ülkenin Milli Kütüphaneleri aracılığıyla belge, yayın ve kitap paylaşımında bulunulacak.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×