Türkiye, Rusya'nın davetini kabul etti

Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Soçi'deki toplantıya davetini kabul etti. Soçi'de bakanlar düzeyinde görüşmeler yapılabileceği belirtiliyor

Türkiye, Rusya'nın davetini kabul etti

Türkiye ile Rusya arasında uçak krizinin sona erdirilmesi konusunda hızlı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Erdoğan'ın gönderdiği iki mektuptan sonra Rusya'nın Türkiye'yi Soçi'ye daveti ve iki ülke arasında yumuşama olduğu yönündeki açıklamalar arka arkaya geldi. Son olarak Rusya'nın Türkiye'ye yaptığı davet Dışişleri Bakanlığı tarafından olumlu karşılandı. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 1 Temmuz’da Soçi'de düzenlenecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü’nün toplantısına katılacak. 

Moskova, Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki tatil beldesi Soçi’de 1 Temmuz’da düzenlenecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü’nün toplantısı için Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na davet göndermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektuptan sonra Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Soçi’ye gitmesi netleşti. Bu kapsamda Çavuşoğlu’nun KEİ Zirvesi sırasında Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la ikili bir görüşme yapması öngörülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×