Erdoğan: FETÖ, Türkiye-Rusya ilişkilerine kastetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'ya yaptığı konuşmada FETÖ'nün iki ülke ilişkilerine kastettiğini söyledi

Erdoğan: FETÖ, Türkiye-Rusya ilişkilerine kastetti
09 Ağustos 2016 Salı 21:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı basın toplantısında "Fetullah Terör Örgütü'nün iki ülke ilişkilerine kastettiği anlaşılıyor" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg Konstantinovski Sarayı'nda Türk ve Rus işadamları ile biraraya geldi. Erdoğan buradaki hitabında "Fetullahçı Terör Örgütü'nün ve arkasındaki güçlerin, ülkelerimiz arasındaki ilişkilere de kastettikleri bugün çok daha iyi anlaşılıyor." dedi.

24 Kasım 2015'te , Türk hava sayasını ihlâl eden bir Rus uçağının düşürülmesi üzerine iki ülke arasındaki ilişkide kesinti gerçekleşmişti. Türk yetkililer daha sonra yaptıkları açıklamalarda uçağın angajman kuralları gereği düşürüldüğünü açıklamıştı.

Toplantı, Erdoğan ile Putin'in Suriye konusunu ele aldıkları görüşmenin ardından gerçekleşti. Konstantinovski Sarayı'nda basına kapalı gerçekleşen bu görüşme, yaklaşık 2,5 saat sürdü. Erdoğan ve Putin, düzenledikleri ortak basın toplantısının ardından Suriye konusunu görüşmek için tekrar bir araya gelmişti.


Etiketler; #rusya #FETÖ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×