Erdoğan akşam Kerry ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile TSİ. 21.30'da görüşeceği bildirildi

Erdoğan akşam Kerry ile görüşecek
30 Mart 2016 Çarşamba 18:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak için gittiği ABD'de çeşitli temaslarda da bulunuyor. Erdoğan'ın ziyaretinin ilk gününde ülkenin önde gelen düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan, bu akşam da ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile TSİ. 21.30'da görüşeceği bildirildi.

DÜŞÜNCE KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de konakladığı St. Regis Oteli'nde düşünce kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Görüşmeye, ABD Başkanı Barack Obama'nın özel asistanı, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Avrupa İlişkileri Kıdemli Genel Müdürü Karen Donfried, Washington Enstitüsü yöneticisi Michael Singh, Woodrow Wilson Merkezi Başkanı Jane Harman, Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Joel Hellman, SAISJohns Hopkins Üniversitesi Dekanı Prof. Vali Nasr'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda düşünce kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Görüşmede, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da hazır bulundu.

OBAMA VE BIDEN İLE DE GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti kapsamında Barack Obama ve Joe Biden ile de bir araya gelmesi bekleniyor. 

Erdoğan'ın ayrıca Nükleer Güvenlik Zirvesi'nde de bazı liderlerle ikili görüşmelerde bulunacağı belirtiliyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×