Davutoğlu Suriye gündemiyle İran'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bölgedeki gelişmeler nedeniyle gerilen Ankara-Tahran ilişkilerini yeniden düzeltmek ve Suriye gündemiyle İran'a gitti

Davutoğlu Suriye gündemiyle İran'da
05 Mart 2016 Cumartesi 08:12

Son Haberler Logo

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "TUR" ile TSİ 22.15'te İran'ın başkenti Tahran'a geldi.

Başbakan Davutoğlu'nu Mihrabad Havaalanı'nda, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, büyükelçilik yetkilileri ve İran İletişim ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Mahmut Vaizi karşıladı.

Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Tahran'a geldi.

RESMİ KARŞILAMA TÖRENİ

Davutoğlu için Sadabad Sarayı'nda, resmi tören düzenlendi. Davutoğlu burada, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri tarafından resmi törenle karşılandı. İki ülke ulusal marşlarının çalınmasının ardından Başbakan Davutoğlu, tören kıtasını selamladı.

Tokalaşarak gazetecilere poz veren Cihangiri ve Davutoğlu, daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Davutoğlu ve Cihangiri heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Karşılama törenine Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da katıldı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve İran Petrol Bakanı Bijen Zengene de törende yer aldı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×