Başbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya tazminat öderiz

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin Rusya'ya gerekirse tazminat da ödeyeceğini açıkladı

Başbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya tazminat öderiz
28 Haziran 2016 Salı 01:46

Türkiye'nin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmek için attığı adımlarla eş zamanlı olarak Rusya ile de benzer adımların atıldığı ortaya çıktı. İsrail ile anlaşma sağlandığı gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'ya üzüntü mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Erdoğan'ın mektubunda Rusya'ya üzüntülerini ifade ettiği belirtiliyordu. Akşam saatlerinde ise Başbakan Binali Yıldırım, mektubun içeriğinin çok açık olduğunu belirterek yeni bir detay verdi. Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin gerekirse tazminat da ödeyeceğini ilk kez açıkladı. 

TRT canlı yayınında soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektubun tek taraflı olmadığını, iki ülkenin bir noktada buluştuğunu ve her iki liderin Çarşamba ya da Perşembe günü telefonda görüşeceğini söyledi. 
 
Binali Yıldırım açıklamasının devamında, “Mektubun içeriği çok açık. Biz üzüntülerimiz ifade ediyoruz. Ve burada hayatını kaybedenlerin acılarını aileleriyle paylaştığımızı söylüyoruz. Gerekirse tazminat vereceğimizi ifade ediyoruz ve bu ilişkilerin bundan sonra normale dönmesini ifade ediyoruz.” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×