Başbakan Yıldırım'dan Donald Trump'a çağrı

Başbakan Yıldırım, ABD yeni başkanı Donald Trump'a yaptığı çağrıda Fetullah Gülen'in iki ülke ilişkilerini bozduğunu belirterek, iade edilmesini istedi.

Başbakan Yıldırım'dan Donald Trump'a çağrı
09 Kasım 2016 Çarşamba 11:43

Sonhaberler / Haber Merkezi

ABD'deki başkanlık seçimlerinin sonuçlanmasıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. Seçimi kazanan Donald Trump'ı tebrik eden Başbakan Yıldırım, Fetullah Gülen ile ilgili çağrıda bulundu. 

Başbakan Yıldırım açıklamasında şunları söyledi: "Sayın Trump'ı tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz. Eminim ki uzun bir geçmişe dayanan Türkiye-ABD stratejik ortaklığının artık tartışmalardan kurtarılmış bir şekilde, Türkiye'nin terörle mücadeledeki hassasiyetini dikkate alan, bölgedeki barış ve istikrarı önceleyen politikalarla geçmişten gelen geleneksel dostluk ilişkilerimizin daha da ileriye götürülmesi için yeni başkana bir fırsat alanı oluşturmuş olur.

Amerika Birleşik Devletleri topraklarında yaşayan Fetullah Gülen'in bir an önce ülkemize iadesi konusunda yeni başkana buradan açıkça çağrı yapıyorum. İlişkilerimizi bozan, Amerika ve Türk toplumu arasındaki tarihsel dostluğa zarar veren bu terör örgütü elebaşını, kısa sürede ülkemize iade ederseniz, eminim ki Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa açmış olursunuz."

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×