AK Parti'den Gülen için ABD'ye heyet

AK Parti, FETÖ lideri Gülen'in iadesi konusunda temaslarda bulunmak üzere bir heyeti yarın ABD'ye gönderiyor

AK Parti'den Gülen için ABD'ye heyet
05 Eylül 2016 Pazartesi 16:56

FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunda Türkiye ile ABD arasında karşılıklı ziyaretler devam ediyor. Son olarak hükümetten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ABD'ye gitmişti. Yarın da AK Parti'de Mehdi Eker başkanlığındaki 6 kişilik bir heyet yarın ABD'ye gidiyor.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve beraberindeki heyet, terörist başı Gülen'in iadesiyle ilgili temaslarda bulunmak üzere yarın ABD'ye gidecek.

Heyette, Eker'in yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya ve Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay yer alacak. Öte yandan şu an ABD'de temaslarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Eker başkanlığındaki heyete katılacak.

Üç gün sürecek programda, kongre üyeleri, düşünce kuruluşları ve basın temsilcileri ile bir araya gelecek heyet, FETÖ'nün darbe girişimini ve Gülen'in terör örgütü lideri olduğunu muhataplarına belgelerle anlatacak ve Türkiye'ye iadesi konusunda talepleri dile getirecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×