Körfez’de 9 bin 500 metrelik yol yenilendi

Köy yollarını yenileyerek vatandaşların ulaşım problemlerini gideren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından son olarak körfez’de 9 bin 500 metrelik yol yenilendi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yol yenileme ve bakım çalışmaları...

Körfez’de 9 bin 500 metrelik yol yenilendi
15 Kasım 2017 Çarşamba 14:01

Köy yollarını yenileyerek vatandaşların ulaşım problemlerini gideren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından son olarak körfez’de 9 bin 500 metrelik yol yenilendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yol yenileme ve bakım çalışmaları sürdürüyor. Şehir merkezlerinde cadde ve sokaklarda ulaşımı konforlu hale getirmek için çalışma yürüten Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, kırsal kesimlere ulaşım sağlayan yol güzergahlarını da elden geçiriyor.

Körfez’de yol çalışması gerçekleştiren Ulaşım Daire Başkanlığı köy yollarında yenileme uygulaması yaptı. Oruçlar-Himmetli arasındaki yolu yenileyen ekipler 9 bin 500 kilometrelik yol bölümünü sıcak asfaltla kapladı. Yenilenen yol Körfez ilçesi Cumaköy ve Himmetli ile Derince Oruçlar Köyü’nü birbirine bağlayan grup yolu olarak da kullanılıyor.

Eski İstanbul Yolu olarak bilinen Kocaeli-Çayırova Yolu’na alternatif güzergah oluşturan Oruçlar-Himmetli yoluna yenileme çalışmaları kapsamında 10 bin ton sıcak aşınma asfaltı serildi. Yol bölümü emniyet çizgilerinin çekilmesiyle ulaşıma açıldı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×