Türkiye karasularında ilk kez pirana bulundu

Türkiye'de normal şartlarda bulunmayan pirana ilk kez Konya'da Altınapa Barajı'nda bulundu

Türkiye karasularında ilk kez pirana bulundu
08 Eylül 2016 Perşembe 18:04

Konya'daki Altınapa Barajı'nda avlanan amatör balıkçıların ağına "pirana" takıldı. Alınan bilgiye göre, avlanmak için Konya-Beyşehir karayolundaki Altınapa Barajı'na giden amatör balıkçılar, yakaladıkları bir balığın piranaya benzediğini fark edince, durumu Konya Amatör Olta Balıkçıları, Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneğine bildirdi.

Göle gelen dernek görevlileri, balığı incelenmek üzere Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı İlhan Bal, yaptığı açıklamada, etçil bir balığın olta avı sırasında yakalandığı bilgisini aldıklarını söyledi.

Yaptıkları incelemede, balığın "pirana" türü olabileceğini gördüklerini anlatan Bal, şöyle konuştu:
"Dernek yöneticilerimiz ve federasyon yetkililerimiz, balığı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim etti. Akvaryumda hobi olarak beslenen balığın baraja salınmış olabileceğini düşünüyoruz. Kesin sonucun inceleme neticesinde belli olacağı bildirildi. Bu gölde, 23-25 Eylül tarihlerinde ülke genelinden katılımın olacağı sazan ve sudak balığı yakalama yarışması yapılacak. İncelemenin ivedilikle yapılmasını bekliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×