Sınıfa yuva yapan kumrulara dokunulmadı

Sakarya'da özel bir okul, sınıfa girerek yuva yapan kumruların düzenini bozmamak için sınıfı kuşlara tahsis etti

Sınıfa yuva yapan kumrulara dokunulmadı
20 Eylül 2016 Salı 11:47

Yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte 18 milyon öğrenci dersbaşı yaptı. Sakarya'da da sınıflarında dersbaşı yapmaya hazırlanan bazı öğrenciler bir sürprizle karşılaştı. Sınıfları kumrular tarafından işgal edilen öğrenciler, okul yönetiminin aldığı kararla başka bir sınıfta eğitimlerine devam edecekler; kumruların düzeni ise bozulmamış olacak.

Sakarya'daki bir özel okulun yönetimi, kumruların dersliğe yuva yapması nedeniyle sınıfı kuşlara tahsis etti. Adapazarı ilçesinde hizmet veren okuldaki görevliler, 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi hazırlıkları için yaklaşık 40 gün önce temizlik yaparken bir sınıfta rastladıkları yuvada kumru yumurtalarının olduğunu fark etti. Durumdan haberdar edilen okul yönetimi, yumurtalara dokunulmaması ve sınıftaki eşyaların başka bir dersliğe taşınması talimatı verdi.Yumurtalarından çıkan yavrular okulun ilk günlerinde de öğrencilerin ilgi odağı olurken, sınıftaki projeksiyon aletinin üzerine yapılan yuvalarında annelerinin kendilerini beslemesini bekliyor.
Okulun genel müdürü Ahmet Özen, iki yumurta bulunan yuvayı fark edince sınıftaki sıraları farklı dersliklere taşıdıklarını ve dersliği kuşlara tahsis ettiklerini söyledi.

Yavru kumrular uçup, yuvalarını başka yere taşıdığında sınıfta eğitime devam edileceğini kaydeden Özen, "Ama burayı terk edene kadar sınıfı onlara tahsis ettik. Bununla ilgili muhtemelen öğretmen arkadaşlar çalışma yapacağını, öğrencilere yavruları gösterip, onlar için sınıfı terk ettiğimizi kendilerine ifade edeceklerdir." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×