'Canlı bomba provokatörleri' iş başında

Vatandaşı bezdiren ssılsız bomba ihbarlarından biri de dün akşam Bursa'nın en kalabalık noktalarından Kültür Park'ta yapıldı

'Canlı bomba provokatörleri' iş başında
07 Temmuz 2016 Perşembe 09:34

İstanbul'daki havalimanı saldırısından sonra yurdun birçok yerinde asılsız canlı bomba ihbarları yapıldı. Özellikle kalabalık alanlarda 'bomba var' şeklinde bağırarak vatandaşı bezdiren provokatörler durmak bilmiyor. Alışveriş merkezlerinde, pazar yerlerinde ve halkın kalabalık olduğu farklı noktalarda asılsız bomba ihbarları yaparak paniğe ve izdihama neden olan provokatörlerle ligili şu ana kadar cezai bir işlem uygulanmadı. Son olarak Bursa’da yüzlerce kişinin akın ettiği Kültürpark’taki lunaparkta yapılan asılsız canlı bomba ihbarı vatandaşları paniğe sürükledi.

Asayiş yönünden şüpheli görüldükleri için lunaparka alınmayan 3-4 Roman genci, "canlı bomba var, kaçın" diye bağırdı. Bir anda boşalan parkta kimi vatandaş tellerden atlamak isterken yaralanırken, uzun süre parkın girişleri kapatıldı.  

Bursa’da bayram harçlığını alan çocuklar lunaparka koştu. Akşam saatlerinde yüzlerce kişinin bulunduğu lunaparkta asılsız bomba paniğe yaşandı. Roman vatandaşı olduğu iddia edilen 4 kişi özel güvenlik ekipleri tarafından lunapark içerisine alınmadı. Güvenlik ekiplerine sinirlenen 4 kişi, ‘canlı bomba var, kaçın’ diyerek koşuşturmaya başladı.

Çevredeki vatandaşlar da paniğe kapılarak koşturmaya başlayınca izdiham yaşandı. Kimi vatandaş ise tellerden atlayarak parkı terk etmek isteyince hafif şekilde yaralandı. 

Polis ekipleri ve 112 Acil Servis ekipleri olay yerine sevk edilince gerçek kısa sürede anlaşıldı. İhbarı yapanların peşine düşen polis ekipleri her ihtimale karşın parkın girişlerini kapattı.
Bayılanlar ve yaralananlara 112 Acil ekipleri müdahale ederken, lunaparktaki eğlence aletler ise boşaldı.

Asılsız ihbar sonrası park normale dönerken, çoğu vatandaş parkı terk etti.  Görgü tanıklarının ifadelerine göre eşkallerini belirlenen kişileri polis ekipleri her tarafta aramaya başladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×