Bilim, Teknoloji HABERLERİ
Facebook'un yeni özelliği ücretsiz wi-fi bulmanıza yardımcı oluyor
04 Temmuz 2017, 10:18 0
Facebook'un yeni özelliği ücretsiz wi-fi bulmanıza yardımcı oluyor
Facebook'tan internetiniz çekmediğinde yada kullanım hakkınız bitmesin istediğinizde imdadınıza yetişecek bir özellik geldi.
Araştırmacılar: İnternet trolleri genellikle psikopat
03 Temmuz 2017, 15:22 0
Araştırmacılar: İnternet trolleri genellikle psikopat
Araştırmalar, internet trollerinin genellikle sapıklar ve psikopatlar olduğunu gösterdi.
Mobil oyun
29 Haziran 2017, 11:12 0
Mobil oyun "Recontact: İstanbul"a Los Angeles'tan ödül
- Video sanatının mobil oyuna entegre edilerek İstanbul'un anlatıldığı ve dünya genelinde 60 milyondan fazla kişinin oynadığı "Recontact: İstanbul", 34 ülkeden 100'ü aşkın projenin yarıştığı Los Angeles New Media Film Festivali'nden ödülle döndü - Girişimci ve oyun yapımcısı Dinç: - "Oscar, HBO, Grammy’s, Marvel’dan oluşan festival jürisi karşısında da hem Türkiye'yi temsil ettik hem de en iyi uygulama ödülünü kazandık. Geleceği İstanbul'la kodladığımız için mutluyuz. Dünyada oyunların genelde animasyon ağırlıklı olması ve ilk defa bir mobil oyunda video sanatının kullanılması bize ödül kazandırdı"
Gmail artık içeriklerinizi kontrol etmeyecek
28 Haziran 2017, 11:24 0
Gmail artık içeriklerinizi kontrol etmeyecek
Google, Gmail hesabınızda size uygun reklamlar göstermek için yaptığı içerik tarama yönetimi artık kullanmayacak.
Yazılımıyla Silikon Vadisi'nin kapısını araladı
27 Haziran 2017, 11:17 0
Yazılımıyla Silikon Vadisi'nin kapısını araladı
- Tekirdağlı yüksek lisans öğrencisi Başaran, ailesinin çalıştığı sektör için tasarladığı yazılım sayesinde Silikon Vadisi'nde bir hafta eğitim almaya hak kazandı - Başaran: "Ar-Ge çalışmaları Türk gençler tarafından yapılan programla Amerika'da aldığımız eğitim sonucunda globalleşerek Türkiye'ye dolar getirecek firmalardan biri olmayı düşünüyoruz"
20 Haziran 2017, 11:15 0
"Bahşiş" gitti, "like" geldi
- USMED Yönetim Kurulu Başkanı Ercan: - "Hesap ödemeye gittiğinizde kasiyer size, 'Beyefendi bizim için şu mecrada yorum yapar, beğenide bulunur musunuz?' diyor. Eskiden bahşiş bekleyen satıcı veya işletmeci, artık sizin sosyal medyadan olumlu yorumlarınızı bekliyor" - "Yeni bir gençlik geliyor ve bu gençliğin eski kadim dünyayla bağı yok. Bunlara 'dijital yerliler' diyoruz. Biz ise dijital göçmenleriz. Dijital göçmenler, dijital yerlilerin arasına girmeyi başardığı sürece büyük olarak kalmaya devam edecek"
Akıllı cihazınızı satmadan önce mutlaka okuyun
19 Haziran 2017, 16:02 0
Akıllı cihazınızı satmadan önce mutlaka okuyun
Akıllı cihazlarınızda taşıdığınız birçok veri onları tamamen yok etmedikçe kalıcı olacaktır.
RAST 2017 Konferansı
16 Haziran 2017, 19:26 0
RAST 2017 Konferansı
- Uzay teknolojilerinde meydana gelen gelişmeler, RAST 2017 Konferansı'nda tartışılacak
Mühendislik öğrencilerinden kurşun geçirmez esnek zırh
09 Haziran 2017, 11:10 0
Mühendislik öğrencilerinden kurşun geçirmez esnek zırh
- Mühendislik Fakültesi öğrencisi iki üniversiteli genç, güvenlik güçlerince çelik yelek yerine kullanılabilecek kurşun geçirmez esnek zırh yaptı - Dayanımı yüksek hafif kumaş kullanılarak üretilen esnek zırh, hem koruyacak hem de kullananların rahat hareket etmelerini sağlayacak - Öğrencilerden Ekin Yıldırım: - "Elde ettiğimiz zırhın sağlamlığına güveniyor ve polisimizin canını korumak istiyoruz. Esnek olması sayesinde daha rahat hareket etmelerini ve operasyonlarda başarılı olmalarını hedefliyoruz - Proje danışmanı Güler: - "Savunma sanayisine ilgi duyan ve bu konuda çalışmak isteyen öğrencileri görmek beni mutlu ediyor"
Yağmur sensörleriyle su kaçaklarını önleyecek
08 Haziran 2017, 18:06 0
Yağmur sensörleriyle su kaçaklarını önleyecek
- BEÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erhan Kar, geliştirdiği projeyle evlerde kullanılan makinelerin altına yağmur sensörü yerleştirerek, bunlardan sızan suyun neden olduğu tahribatın önüne geçmeyi hedefliyor - Öğrenci Kar: - "Bu proje ev hanımlarına büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Yaşlı hastalar ve yatağa bağlı hastalar için de böyle bir imkan sağlanarak, kolaylıkla evin tahribatının önüne geçilmiş olacak"
WannaCry virüsü için
06 Haziran 2017, 11:00 0
WannaCry virüsü için "silinmeyen dosya" önerisi
- Dünya genelinde yaklaşık 150 ülkede yüz binlerce bilgisayarı etkileyen, bazı kurum ve kuruluşları büyük zarara uğratan virüsün bulaştığı dosyaların, işletim sistemlerinde uygulanacak kolay işlemlerle kurtarılabileceği belirtildi - Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Uzmanı Bilici: - "Virüsün bulaştığı dosyaları kurtarmak için en önemli çözüm, '$Recycle' (silinmeyen dosyalar) adlı klasör için bilgisayara 'Linux' ile bağlanılması. Daha sonra dosyadaki öz niteliğin görünür hale getirilmesi gerekli. Bu virüs, aslında dosyaları bir yere taşımıyor. Sadece diskin içerisinde '$Recycle' adında bir klasör oluşturup içerisine gizleyerek, burada tutuyor"