Yunan çiftçiler sınırı tamamen kilitledi

Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle Türkiye'den Yunanistan'a araç çıkışları ve Yunanistan'dan araç girişleri tamamen durdu

Yunan çiftçiler sınırı tamamen kilitledi
12 Şubat 2016 Cuma 20:04

Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle Türkiye'den Yunanistan'a giriş ve çıkış tamamen durdu.
Sabah saatlerinde Kastanies Sınır Kapısı'daki eylemleri kapsamında Pazarkule Sınır Kapısı'nı araç trafiğine kapatan Yunan çiftçiler akşam saatlerinde de küçük araç ve otobüslerin çıkış yapabildiği İpsala Sınır Kapısını da araç trafiğine kapattı.

Çiftçiler eylemleri kapsamında araç giriş ve çıkışlarını süresiz durdurduklarını duyurdu.
Her iki sınır kapısındaki araç geçişlerinin durdurulması nedeniyle Yunanistan'dan Türkiye'ye, Türkiye'den Yunanistan'a araç giriş çıkışları tamamen durdu.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle daha önce tır girişine kapalı olan İpsala Sınır Kapısı'nın akşam saatlerinde tüm geçişlere kapatıldığını belirtti.

Karayoluyla Yunanistan'a geçişlerin yapılamadığını ifade eden Yalçın, ''Yunanistan'a gitmek isteyen vatandaşlar bu durumu dikkate almalılar. Şu anda Yunanistan'a Türkiye üzerinden kara yoluyla gitme durumu bulunmamaktadır. Kapıların geçişlere ne zaman açılacağı ise belli değil'' dedi.

Geçişlerin durması nedeniyle İpsala Sınır Kapısı'nda 1 kilometrelik araç kuyruk oluşturdu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×