Merkel, 'FETÖ'ye ölçüsüz darvanılmasından' endişeliymiş

Almanya Başbakanı Merkel, darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamada 'darbecilere ölçülü davranılmamasından' endişeli olduğunu söyledi

Merkel, 'FETÖ'ye ölçüsüz darvanılmasından' endişeliymiş
28 Temmuz 2016 Perşembe 16:12

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'deki darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Merkel, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, "Tabii ki bir ülkede böyle bir darbe girişimi yaşandığında, isyancılara karşı hukuk devletinin tüm gücü ve araçlarıyla harekete geçmek önemlidir" dedi.

Ancak Merkel, "Bir hukuk devletinde, ölçülülük ilkesi tamamen sağlanmalıdır. Beni de endişelendiren ve yakından izlediğim husus da bu" diye de ekledi.

Merkel, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü söyledi.

Almanya Başbakanı Merkel ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki göçmen anlaşmasının her iki tarafın da çıkarına olduğunu ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
onur atay - 2 yıl önce
fetoyu bukadar korumaya çalışanlara bır anlam vermıyom hakla batılı bırı bırın katıyından dolayı böyle koruyorsununz bakın mıyadı dolan tırenın yolculugu rahıtsız eder çunkı her yerde arza yapar onların 3 uçununde mıyadı dolmuş devırlerı gerıde kalmış duna öyledırkı ınsan dogar ölur öldıkten sonra ınsan yaşma şansı yok onlarda haktır ama devırlerı kapanmış h ı anlatıgın bılıyor o rıyakar nıye dogru demıyor