İngiltere Rusya'ya karşı asker gönderecek

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, ülkesinin Rusya'ya karşı Estonya ve Polonya’ya takviye birlik göndereceğini açıkladı

İngiltere Rusya'ya karşı asker gönderecek
08 Temmuz 2016 Cuma 17:38

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Estonya ve Polonya’ya takviye birlik göndereceklerini açıkladı.

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında konuşan Hammond, Birleşik Krallık ordusundan 500 askerlik bir taburun Estonya’da, 150 askerlik bir birliğin ise Polonya’da görevlendirileceğini duyurdu.

Fallon, NATO kapsamındaki takviye asker gönderme kararının Rusya’nın olası taarruzlarının caydırılmasını amaçladığını belirterek, “Bu konuşlandırma uzun zamandır NATO’nun planladığı bir şeydi. Estonya, Litvanya, Letonya gibi ülkeler bunu istediklerini belirtmişlerdi.” ifadesini kullandı.
Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise İngiliz birliklerin Baltık ülkelerinde daha önceden sadece eğitim amaçlı bulunduğu, fakat artık bu ülkelerde kalıcı olarak görev yapacakları bildirildi.

KADIN ASKERLER ÖN CEPHEDE OLACAK

İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamada, kadınların İngiliz ordusunda ön cephede görev yapabilmesine izin verileceği belirtildi.

Açıklamada, Başbakan David Cameron’ın İngiliz ordusunda kadınların orduda ön cephede görev almasına ilişkin sınırlamanın kaldırılmasına onay verdiği bildirildi.

Cameron konuya ilişkin yazılı açıklamada ise, “Silahlı kuvvetlerimizin dünya standartlarında olması ve yaşadığımız dünyayı yansıtması son derece önemli. Bu sınırlamanın kaldırılması önemli bir adım.” değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×