Hollanda'dan FETÖ'yü koruyan açıklamalar

Hollanda Dışişleri Bakanı Koenders, "Gülen organizasyonu listesi, bakanlığın harekete geçmesini gerektirmiyor" dedi

Hollanda'dan FETÖ'yü koruyan açıklamalar
30 Ağustos 2016 Salı 23:06

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, bazı milletvekillerinin eleştirilerine rağmen Anadolu Ajansının (AA) yayımladığı "Hollanda'da FETÖ yapılanması" başlıklı haberin, harekete geçmeyi gerektirmediğini söyledi.

Koenders, yaptığı açıklamada, yapılanmaya ilişkin listede yer alanların geçen haftalarda sosyal medya ve Hollanda basınında tartışıldığını kaydetti. Çok sayıda velinin çocuklarını belirli okullardan aldığını söylediğini kaydeden Koenders, haberde Hollanda basının da referans gösterildiğini anımsattı.

Dışişleri Bakanı, "Gülen organizasyonu listesi, bakanlığın harekete geçmesini gerektirmiyor." dedi.
Hollanda'da yaşayan Gülen taraftarlarına yönelik tehdit ve şiddete karşı olduğunu kaydeden Koenders, "Gülen taraftarları ya da herhangi başka birinin damgalanması veya korkutulması kabul edilemez. Bu mesaj, güçlü ve net bir şekilde birçok kez iletildi." diye konuştu.

AA'nın dün yayımladığı FETÖ'nün Hollanda yapılanmasına ilişkin haber ülkede tartışma konusu olmuştu. NOS TV, haberde geçenlerin uzun zamandır bilindiğini kaydetmişti.

İşçi Partisi (Labour) Milletvekili Marit Maij, haberi Türkiye'nin müdahalesi olarak nitelendirirken, Demokratlar Birliği (D66) Milletvekili Sjoerd Sjoerdsma ise haberi kabul edilmez bulduğunu söylemişti.

AA'nın haberinde, FETÖ ile bağlantılı okullar, dernekler, vakıflar ve siyasetçiler ile bunların yaptıklarına yer verilmişti.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×