Pakistan ordusu 24 polisi kurtarmaya çalışıyor

Pakistan güvenlik güçlerinin, Çutto adlı suç çetesi tarafından kaçırılan 24 polisi kurtarmak için örgütün gizlendiği adaya yönelik operasyonunun sürdüğü bildirildi

Pakistan ordusu 24 polisi kurtarmaya çalışıyor
15 Nisan 2016 Cuma 23:03

Pakistan güvenlik güçlerinin Çutto adlı suç çetesi tarafından rehin alınan 24 polisi kurtarmak için örgütün gizlendiği adaya operasyonunu sürdürdüğü bildirildi.

Pencap Adalet Bakanı Rana Sanaullah, televizyondan yaptığı açıklamada, kaçırılan 24 polis için herhangi bir şekilde pazarlık yapmayacaklarını vurgulayarak, "Operasyon sürüyor. Suç çetesinin kaçmasına izin vermeyeceğiz. Ya teslim olurlar ya da 48 saat içerisinde onları yok ederiz." dedi.

Yerel televizyon kanallarına yansıyan görüntülerde, polis ve askerlerin İndus Nehri'ndeki bir adada konuşlanan Çutto çetesi üyeleriyle çatıştığı görüldü. Söz konusu adada ne kadar çete üyesinin bulunduğu ise bilinmiyor.

Gulam Resul liderliğindeki Çutto çetesi son yıllarda yüzlerce adam kaçırma ve çeşitli diğer suçlarla gündeme gelmişti. Çetenin gizlendiği yere salı günü düzenlenen operasyon esnasında 6 polis yaşamını yitirmiş, 24 polis rehin alınmıştı.

Pakistan polisi, nisan ayı başında Pencap eyaletindeki suç örgütleri ve militanlara karşı geniş çaplı operasyon başlatmıştı. Özellikle eyaletin Rajanpur bölgesinde suç örgütlerinin etkili olduğu belirtiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×