Özbek lider İslam Kerimov öldü

Beyin kanaması geçiren Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov hayatını kaybetti

Özbek lider İslam Kerimov öldü
02 Eylül 2016 Cuma 11:21

Beyin kanaması geçiren Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, hayatını kaybetti. Özbekistan'ın tarihi Semerkant kentinde 30 Ocak 1938'de doğan ve 1989 yılından bu yana ülkeyi yöneten İslam Kerimov, 27 Ağustos Cumartesi günü geçirdiği beyin kanamasının ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Özbekistan hükümetinden sabah saatlerinde yapılan açıklamada, beyin kanaması geçirmesinin ardından hastaneye kaldırılan Cumhurbaşkanı Kerimov'un sağlık durumunun kritik olduğu belirtilmişti.

Açıklamada, "Derin bir üzüntü ile belirtmek isteriz, son günde Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un sağlık durumu keskin kötüleşti. Doktorların fikrine göre, Cumhurbaşkanı'nın sağlık durumu kritik olarak değerlendiriliyor." ifadelerine yer verilmişti. 

DOĞDUĞU KENTTE HAZIRLIKLAR BAŞLAMIŞTI

Bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer verilen haberlerde ise Kerimov'un doğduğu Semerkant'ta bir hareketlilik gözlendiği, bazı hükümet üyelerinin bu kentte bulunduğu iddia edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde, şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda temizlik ve düzenleme çalışmalarının yapıldığı da ileri sürüldü.
 


Etiketler; #İslam Kerimov

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×