Moskova Havalimanı'nda silah mağazası

Rus devletinin resmi markalarından Kalaşnikof, havalimanına silah satış mağazası açtı

Moskova Havalimanı'nda silah mağazası
23 Ağustos 2016 Salı 11:52

Rusya’nın en büyük silah üreticilerinden Kalaşnikof, Moskova Şeremetyevo Havalimanında perakende satış mağazası açtı. Rus haber ajansı RIA Novosti’de yer alan habere göre, dünyanın en ünlü silah markaları arasında yer alan Kalaşnikof’a ait bir satış mağazası, Moskova’nın Şeremetyevo Havalimanında faaliyete geçti.

Mağazanın açılışında bir konuşma yapan Kalaşnikof şirketinin Pazarlama Direktörü Vladimir Dimitriyev, “Rusya denilince akla ilk gelen markalardan biri Kalaşnikof’tur. Bu nedenle Rusya’dan ayrılacak herkese buradan bir hatıra vermek istedik.” ifadelerini kullandı.

Havalimanının ikinci katında yer alan mağazada, çanta ve kıyafet gibi hatıra ürünlerinin yanı sıra bazı silahların da satılmaya başlanması, bazı güvenlik endişelerini de beraberinde getirdi. Ancak Reuters'a demeç veren havalimanı yetkilisi silahların imitasyon olduğunu ve bu nedenle güvenlik tehdidi oluşturmadığını ifade etti. 

Özellikle AK-47 model silahıyla dünyanın en çok silah satan şirketleri arasında yer alan Kalaşnikof’un yüzde 51 hissesi Rus devletine ait.

Kaynak: AA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×