Azılı çete liderini hastaneden kaçırdılar

Adam öldürme, yaralama, kaçırma, uyuşturucu satma, gasp gibi 50 suçtan cezaevinde yatan bir çete lideri hastaneden kaçırıldı

Azılı çete liderini hastaneden kaçırdılar
02 Temmuz 2016 Cumartesi 13:42

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nden İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne tedavi için getirilen Arif Ötleş birinci kattaki polikliniğin penceresinden aşağı atladı. Arif Ötleş kendisini bekleyen kişilerle birlikte kaçmaya çalışırken, jandarma ekipleri ile mahkumu kaçıran kişiler arasında çatışma çıktı. Bir jandarma yaralanırken, mahkumu kaçıran kişilerden 3’Ü yakalandı. 2 otomobil ise terk edilmiş olarak bulundu.

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde organize suçlardan çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasını çeken Arif Ötleş dün rahatsızlığı gerekçesiyle dün öğle saatlerinde jandarma eşliğinde İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne getirildi. Arif Ötleş birinci kattaki üroloji polikliniğine girerken, pencereden atladı. Ötleş aşağıda kendisini bekleyenlere doğru yönelirken, jandarma uyarıda bulundu. Bu sırada Arif Ötleş’i kaçıran kişiler jandarmaya ateş açınca çatışma çıktı. Çatışmada adı açıklanmayan bir jandarma yaralandı. Ötleş’i kaçıran 2 otomobil ile bir motosiklet İzmit’e doğru yöneldi.

KAÇIRANLARDAN 3 KİŞİ YAKALANDI

Yaralanan jandarma hastanede tedavi altına alınırken, polis ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu, Arif Ötleş’i kaçıranlardan 3 kişi, otomobil ve motosikleti terk edip yürüyerek uzaklaşırken yakalandı, Arif Ötleş ise ortadan kayboldu.

ANKARA'DA EĞLENCE MEKANLARINI HARACA BAĞLIYORDU

Liderliğini Ötleş'in yaptığı çete Ankara'daki eğlence mekânlarını haraca bağlıyor ve uyuşturucu satıyordu. Ötleş'e karşı Ankara Çinçin ve Yenidoğan'da çok sayıda operasyon  düzenlenmişti. Çinçin'de bir evde kalan Ötleş, son operasyonda yakalanmış villasından 1 ton 42 kilogram esrarla ağır makinalı silahlar çıkmıştı. 

MEKANLARA SİLAHLI SALDIRILAR DÜZENLEMİŞLERDİ

Başkentte birçok suçtan aranan Ötleş, Mart 2013 tarihinde adamlarıyla birlikte eğlence mekanlarına ağır makinalı silahlarla saldırı düzenlemişti. Burada bir kişiyi öldürüp 7 kişiyi de yaralayan çeteye yönelik polis geniş kapsamlı soruşturma başlatmıştı. Ötleş, İzmir’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanmıştı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×