Antalya'daki teröristler etksiz hale getirildi

Antalya'da iki gün önce jandarmaya saldırarak bir askeri şehit eden teröristler bugün bulunarak etkisiz hale getirildi

Antalya'daki teröristler etksiz hale getirildi
16 Kasım 2016 Çarşamba 23:30

Sonhaberler | Haber Merkezi

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde polisten kaçan teröristlerden biri ölü, diğeri yaralı ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, ihbar üzerine Hurma Mahallesi'nde operasyon başlatan polis ekipleri, iki teröristi ara sokakta sıkıştırdı.

Polisler kendilerine el bombasıyla karşılık veren teröristlerden birini ölü ele geçirdi.

Kaçan diğer terörist ise takip sonucu yaralı yakalandı.

Polis ekipleri bölgedeki arama tarama faaliyetini sürdürüyor.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Antalya'da polisten kaçan iki teröristten birinin ölü, diğerinin yaralı ele geçirilmesiyle ilgili yayın yasağı kararı alındığı bildirildi.

Antalya Valiliği İl Olağanüstü Hal Bürosundan Vali Münir Karaloğlu imzasıyla yapılan açıklamada, 14 Kasım'da yaşanan mefhum terör saldırısının devamı niteliğinde, bu akşam saatlerinde Hurma Mahallesi'nde terör unsurlarıyla güvenlik güçleri arasında temas sağlandığı belirtildi.
Açıklamada, terör unsurlarıyla ilgili faaliyetlerin sürdüğü, ilgili makamlarca gerekli soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Olayın hemen ardından görsel ve yazılı medya, internet ve sosyal medyada haber yapıldığının görüldüğü belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesinin f bendi, 'Söz, yazı, resim, film, plak ve ses görüntü bantlarını (kayıt) ve sesle yapılan her türlü yayımı denetlemek, gerektiğinde kayıtlamak veya yasaklamak' hükmü gereğince kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj ve bu içerikteki yayınların yasaklanmasına karar verilmiştir."

Etiketler; #antalya

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×