Yeni Ankara valisinden ilk açıklama

Ankara'ya yeni atanan Vali Topaca, yaptığı yazılı açıklamada birlik ve beraberlik mesajları verdi

Yeni Ankara valisinden ilk açıklama
20 Eylül 2016 Salı 21:18

Ankara Valisi Ercan Topaca, "İlimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak birlik ve beraberlik, güven ve dayanışma anlayışı içerisinde başkentimize hizmetimizi sürdüreceğiz." dedi.
Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığının 7 Eylül tarihli yazısı üzerine Bakanlar Kurulunun aynı tarihte aldığı kararın Resmi Gazete'de yayımlanması ile Ankara Valiliğine atanan Ercan Topaca'nın görevi düzenlenen törenle eski Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'dan devraldığı bildirildi.

Topaca, görevi devralmak üzere geldiği Ankara Valiliği önünde Kılıçlar, vali yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, bölge ve il müdürleri tarafından karşılandı.

Vali Mehmet Kılıçlar, makamda bir süre sohbet ettikleri Ankara Valisi Ercan Topaca'ya görevi devretti.

Devir teslim töreninin ardından vali yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, bölge ve il müdürleri ile bir toplantı yapan Topaca, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti Ankara'da vali olarak göreve başladığı bugünde çalışma arkadaşlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
Topaca, Ankara Valiliği görevini kendisine layık gören Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanına şükranlarını sunarak, "Ankaralılara hizmet etmek için bir fırsat olarak gördüğüm bu görevi devralmaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Devraldığımız hizmet bayrağını daha ileriye götürmeye gayret edeceğiz. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için devletimizin vermiş olduğu imkanlar ve sorumluluklar çerçevesinde hep birlikte çalışacağız. İlimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak birlik ve beraberlik, güven ve dayanışma anlayışı içerisinde başkentimize hizmetimizi sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

Topaca, daha sonra görevi devraldığı Vali Kılıçlar'ı uğurladı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×