Trump'ın 'geri adım'ı teknik aksaklıkmış

Donald Trump'ın Müslümanlara karşı ayrımcılık içeren vaadlerinin siteden kaldırılması 'teknik bir aksaklık' olarak açıklandı

Trump'ın 'geri adım'ı teknik aksaklıkmış
11 Kasım 2016 Cuma 15:15

Sonhaberler | Haber Merkezi 

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump'ın tepki çeken seçim vaatlerinden bazıları Trump'ın seçim kampanyası sayfasından silindi. ABD medyasına yapılan açıklamada vaatlerin teknik bir aksaklıktan dolayı silindiği, vaatlerin siteye geri yüklendiği açıklandı.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın, seçim kampanyası sırasında dile getirdiği radikalvaatlerden geri adım atmaya başladığı öne sürüldü. Müslümanlara ABD’ye giriş yasağı getirilmesi, İklim Anlaşması’ndan vazgeçilmesi, Yüksek Mahkeme için planladığı yargıç listesi, ekonomi ve savunma gibi alanlarda dile getirdiği bazı tepki çeken vaatler Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı İnternet sitesinden silindi.

Seçim vaatlerinin İnternet sitesinden seçim günü silindiği tahmin ediliyordu. Ancak konuya ilişkin Trump için çalışan ekip, Amerikan medyasına bir açıklamada bulundu.

Trump cephesinden Amerikan medyasına yapılan açıklamada, San Bernardino saldırısının ardından siteye yüklenen vaadin teknik bir aksaklıktan dolayı kaybolduğu belirtildi. AFP’nin haberine göre; gazetecilerin durumu sorgulamasının ardından vaadin siteye geri yüklendiği belirtildi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre ise; Donald Trump ayrıca Twitter’da paylaştığı Müslümanları aşağılayan mesajlarını da sildi.Trump yaklaşık bir yıl önce California eyaletinde yaşanan ve 14 kişinin öldüğü bir silahlı saldırının faillerinin radikal İslâmcı olduğunun anlaşılmasının ardından Trump, ülkeye göçmen ya da turist olarak girmek isteyen Müslümanların geçici olarak engellenmesini istemişti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×