Kanada'da Türkiye'ye teşekkür festivali

Türkiye'nin Suriye iç savaşında mültecilere kucak açması karşılıklsız kalmadı. Kanada'da Arap aktivistler ve sivil toplum kuruluşlarınca "Teşekkürler Türkiye Festivali" düzenlendi.

Kanada'da Türkiye'ye teşekkür festivali
24 Nisan 2016 Pazar 08:49

Suriye'deki iç savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca insanı misafir eden Türkiye'ye festival aracılığıyla teşekkür edildi. Kanada'da Arap aktivistler ve sivil toplum kuruluşlarınca "Teşekkürler Türkiye Festivali" düzenlendi. Mississauga kentindeki Celebration Square'da gerçekleştirilen festival, Kanada Suriyeliler Danışma Kurulu öncülüğündeki Arap sivil toplum kuruluşlarınca organize edildi. Yüzlerce kişinin ilgi gösterdiği festivale bölgede yaşayan Türkler ile Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen de katıldı.

Mississauga kentindeki Celebration Square'da gerçekleştirilen festival, Kanada Suriyeliler Danışma Kurulu öncülüğündeki Arap sivil toplum kuruluşlarınca organize edildi. Yüzlerce kişinin ilgi gösterdiği festivale bölgede yaşayan Türkler ile Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen de katıldı.

Şen, açılışta yaptığı kısa konuşmada organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Festival Organizasyon Komitesi ve Kanada Suriyeliler Danışma Kurulu Başkanı Maher Trablousi, Türkiye'nin herkesin kapılarını kapattığı zor günlerinde Suriye halkına kapılarını sonuna kadar açtığını söyledi.

Trablousi, "Türkiye halkına ve Türk Devleti'ne ne kadar teşekkür etsek de yaptıklarını karşılamaz. Türkiye, kendisine sığınan milyonlarca insana kapısını açmakla kalmadı, onlara barınma, yiyecek, sağlık, eğitim, ne lazımsa her şeyi verdi" şeklinde konuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×