Donald Trump'a miting yaptırmadılar | FOTO | VIDEO

Chicago’da miting hazırlıkları yapan Trump'a ırkçılık karşıtı gruplar tarafından izin verilmedi. Mitingin yapılacağı salonu dolduran ırkçılık karşıtları programın iptalini sağladı

Donald Trump'a miting yaptırmadılar | FOTO | VIDEO
12 Mart 2016 Cumartesi 08:13

İslam ve yabancı karşıtlığı üzerine seçim kampanyasını yürüten ABD başkan aday adayı Donald Trump’ın Chicago’daki mitingi karşıt grupların çabasıyla iptal edildi. 

Milyarder iş adamı Trump, gelecek hafta Illinois eyaletinde yapılacak ön seçim öncesinde Chicago’da kampanya çalışması kapsamında Illinois Üniversitesi’ndeki bir salonda miting yapmaya hazırlanıyordu.

Ancak miting öncesinde “ırkçılık yaptığı ve göçmenler aleyhine politikalar önerdiği” gerekçesiyle protestoda bulunmak isteyen yüzlerce kişi, binlerce Trump taraftarının doldurduğu salonun içinde ve dışında toplandı. Gergin bir ortam oluşması üzerine Trump’ın kampanya ekibi, güvenlik gerekçesiyle mitingin iptal edildiğini duyurdu.

İptal anonsunun yapılmasının ardından bazı Trump karşıtları ile destekçileri arasında sözlü tartışmalar ve sonrasında arbede yaşandı.

Gergin ortamda bazı kişilerin yumruklaştığı görüldü.

Gerilimin artması üzerine salona çok sayıda polis girdi. Kavgaya karışan birkaç kişi gözaltına alındı.

ST.LUIS'DE DE TRUMP PROTESTO EDİLDİ

Donald Trump, Missouri eyaletinin St. Louis kentinde düzenlediği miting sırasında da protesto edildi. Protestolar nedeniyle Trump’ın taraftarlarına seslendiği etkinlik yaklaşık 10 dakika duraksadı.

St. Louis’deki gösterilerde protestoculardan en az 10 kişinin gözaltına alındığı, bir kişinin ise yaralandığı açıklandı.

YABANCI DÜŞMANLIĞI YAPTIĞI İÇİN TEPKİ TOPLUYOR

Cumhuriyetçilerin başkan adayı olmak için yarışan Donald Trump, kampanyasını yabancı karşıtlığı üzerine kurguladığı için büyük tepki çekiyor. Özellikle Müslümanlara ve Latin Amerikalılara karşı şu ana kadar sarf ettiği sözler, Trump'ın birçok kez protesto edilmesine neden oldu. 

Son olarak Trump, kendisini protesto etmek isteyen bir eylemci için, "Onu yumruklamak istediği"ni söylemişti. 

Yine iki gün önce Müslümanlar için, "Onlar bizden nefret ediyorlar" dediği için ülkedeki Müslümanların tepkisini çekmiş, özür dilemeye davet edilmişti. 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×