'Bollywood'un Kralı' ABD'de gözaltına alındı

Hint oyuncu Khan, hiçbir sebep gösterilmeden havaalanında gözaltına alındığı için büyük hayal kırıklığı duyduğunu açıkladı.

'Bollywood'un Kralı' ABD'de gözaltına alındı
12 Ağustos 2016 Cuma 11:23

Hindistan sinemasının ünlü isimlerinden Shah Rukh Khan, ABD ziyareti sırasında Los Angeles Havaalanı'nda bir süre herhangi bir sebep gösterilmeden gözaltına alındığını söyledi.

Bollywood (Hindistan film prodüksiyon merkezi) yıldızı Khan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda yaşadıklarını "büyük bir hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi.
Havaalanı görevlilerinin neden gözaltına alındığı konusunda kendisine hiçbir bilgi vermediğini belirten Khan, tepkisini "Güvenlik için alınan önlemleri tamamen anlıyor ve saygı duyuyorum, fakat ABD'ye her gittiğimde Göçmenlik Bürosu tarafından gözaltına alınmak gerçekten berbat bir durum." ifadeleriyle dile getirdi.

Havaalanındaki gözaltı süresini "iyi" değerlendirdiğine işaret eden Khan, "İşin iyi yanı beklerken pek güzel Pokemonlar yakaladım.” dedi.

Bu arada ABD'nin Güney ve Orta Asya'dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Nisha Biswal, Khan'a Twitter'dan verdiği yanıtta ünlü oyuncuya verilen rahatsızlıktan büyük üzüntü duyduğunu belirterek Amerikalı diplomatların da sık sık benzeri durumlarla karşılaştıklarını belirtti.

Khan, 2009'da Newark Havaalanı'nda yaklaşık 2 saat, 2012'de de New York yakınlarındaki White Plains Havaalanı'nda yaklaşık 90 dakika alıkonulmuştu.

Hindistan sinemasının en sevilen oyuncularından biri olan ve "Bollywood'un Kralı" olarak nitelenen Khan, aralarında "My Name Is Khan", "Ra.One" ve "Don 2"nin de bulunduğu 80'den fazla filmde rol almıştı.

Hindistan ve dünya sinema sanatına katkılarından dolayı Hint hükümeti tarafından Padma Shri ve Fransız hükümeti tarafından da "Legion d'honneur" madaylasıyla onurlandırılan Khan, en iyi oyuncu dalında birçok kez ödüle layık görülmüştü.

UNESCO da yoksul çocukların eğitimine verdiği destek için 2011'de Khan'a "Pyramide con Marni" ödülü vermişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Nisaa - 2 yıl önce
Gitmesin madem çok meraklıydı müslümanlarda amerikaya
Avatar
Gmz - 2 yıl önce
Amerika işte, niye sorguluyoruz ki...
Avatar
Buse - 2 yıl önce
Yook artık bu amerikalilarda iyice zıvanadan cıktı
Avatar
Mavikulübeningölgesinde - 2 yıl önce
Biz müsşümanlara yavırlar ne yapsa anca kırıklık yaşarız başka bizler değil Türkiye de yapılsa dava ederdi ama iyi olmuş kendisini be filmlerini severim ama kınamak yerine kırıklık yaşaması haketmiş
Avatar
Nurdan - 2 yıl önce
Adam gözaltında pokemon oynuyormuş
Avatar
seymaa - 2 yıl önce
Abd nin güvenlik olayı güzel ama oda gitmesin.Ülkesi neye yetmiyo.. Mis gibi ülkesi var..
Avatar
Birgarip - 2 yıl önce
İyi bari Pokémon yakalamis