ABD'li savcı Erdoğan'ı takipten vazgeçti

Sabah Gazetesi Washington Temsilcisi Ragıp Soylu sorusu üzerine Preet Bharara'nun Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı takibi bıraktı. 

ABD'li savcı Erdoğan'ı takipten vazgeçti
24 Mart 2016 Perşembe 00:18

ABD'nin Miami kentinde önceki gün Türk ve İranlı işadamı Rıza Sarraf'ı Amerikan hükümetinin İran yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına aldıran New York Güney Bölgesi Savcısı Preet Bharara sosyal medyadaki bir gafıyla gündem oldu.

KOMPLO TEORİLERİNİN KURULMASINA NEDEN OLMUŞTU

Bharara sadece ABD yetkililerinin olduğu 13 kişilik Twitter takipçi listesine dün Twitter'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı da ekleyerek sosyal medyada komplo teorilerinin kurulmasına neden olmuştu.

ERDOĞAN'I TAKİBİ NEDEN BIRAKTIN

Sabah Gazetesi Washington Temsilcisi Ragıp Soylu, Twitter'da yaptığı bir açıklamayla söz konusu iddialar üzerine Savcı Bharara'nın ofisini aradığını belirtti. Soylu, "Sarraf'I tutuklayan savcının ofisini aradım. Neden savcının kişisel hesabından takip ettiği tek politikacının Tayyip Erdoğan olduğunu sordum. Yorum yapmak istemediler. Daha sonra ise Savcı Bharara Erdoğan'ın hesabını takip etmeyi bıraktı" dedi.

SAVCILIK YORUM YAPMAKTAN KAÇINDI

Savcının söz konusu geri adımı üzerine Savcılık Ofisi'ni tekrar arayan Soylu bu kez de neden savcının takibi bıraktığını sorguladı. Fakat savcılık makamı yorum yapmaktan kaçındı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×