ABD'deki Müslümanlardan Cruz ve Trump'a tepki

ABD Temsilciler Meclisinin Demokrat Partili Müslüman üyesi Ellison, Cumhuriyetçi Parti’den başkan aday adayları Ted Cruz ve Donald Trump’ın Brüksel’deki terör saldırıları sonrasında Müslümanları hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi

ABD'deki Müslümanlardan Cruz ve Trump'a tepki
24 Mart 2016 Perşembe 20:51

ABD Temsilciler Meclisinin Demokrat Partili Müslüman üyesi Keith Ellison, Brüksel’deki terör saldırıları sonrasında Müslümanları hedef alan açıklamalar yapan Cumhuriyetçi Parti’den başkan aday adayları Ted Cruz ve Donald Trump’ın, seçim kampanyaları için durumu istismar ettiğini söyledi.

Minnesota eyaletini temsil eden siyasetçi Ellison, ABD’nin MSNBC televizyonunda Teksas Senatörü Cruz ve emlak milyarderi Trump’ın, Brüksel saldırılarının ardından ABD’de Müslümanların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde güvenlik güçlerinin devriye gezmesi ve güvenliği sağlaması gerektiğini yönündeki görüşleri üzerine konuştu.

Brüksel’de yaşanan trajedinin ABD’de bir futbol siyasetine çevrildiğini söyleyen Ellison, "Cruz ve Trump oy kazanabilmek için durumu istismar ediyor." dedi.

Cumhuriyetçi aday adaylarının sözlerinin, ABD Anayasası ile uyuşmadığı ve bu sözlerin başkan olmaları durumunda gösterecekleri kötü yönetimin habercisi olduğunu söyleyen Ellison, şunları kaydetti:

“Ben Minnesota yaşıyorum. Yaşadığım bölgenin birkaç sokak ötesinde Cruz ve Trump’ın bahsettiği Müslüman mahallesine örnek bir yer var ve şunu söyleyebilirim ki bu mahalle çalışkan, vatansever ve dürüst insanlarla dolu. Cruz korkuyor diye ABD değerlerinin ortadan kaybolmasına izin veremeyiz.”

Amerikalı Müslüman milletvekili, ayrıca Cruz’un kullandığı söylem hakkında derin endişe duyduğunu belirterek, Cruz’un kendisine ulusal güvenlik danışmanı olarak atadığı Frank Gaffney’in, İslam karşıtı görüşleriyle ön plana çıktığını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×