ABD'den ilk açıklama: Türkiye'nin yanındayız

Gaziantep saldırısıyla ilgili ABD'den ilk açıklama Ankara Büyükelçisi Bass'tan geldi. Bass, “Müttefikimiz Türkiye’nin yanında duruyor, ortak terör tehdidini yenmek için yakın şekilde birlikte çalışmayı sürdürmeyi taahhüt ediyoruz” dedi

ABD'den ilk açıklama: Türkiye'nin yanındayız
21 Ağustos 2016 Pazar 14:16

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Gaziantep'te düzenlenen, 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada Bass, Gaziantep’teki terör saldırısını kınayarak şunları kaydetti:

“Dün akşam Gaziantep’te düzenlenen ve masum sivilleri hedef alan barbarca saldırıyı kınıyoruz. Müttefikimiz Türkiye’nin yanında duruyor, ortak terör tehdidini yenmek için yakın şekilde birlikte çalışmayı sürdürmeyi taahhüt ediyoruz.”

Öte yandan, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, Twitter hesabından saldırıyı kınayarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Güzel Gaziantep'teki korkunç saldırı sonrası kederli ailelere başsağlığı, yaralılara acil şifa dilerim. Bu terörist saldırıyı ve son dönemdeki tüm PKK katliamlarını tamamıyla kınıyorum. Birleşik Krallık, Türkiye ile terörizmin her türüne güçlü biçimde karşı durmaktadır.”


Etiketler; #abd #gaziantep

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×